Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł -Wiktor Hugo

Aktualności

Wielkopolska gala wręczenia Znaku

Dnia 16 grudnia 2015 r. w Sali Białej Bazaru Poznańskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów „Zakup prospołeczny”. Do grona 28 certyfikowanych do tej pory podmiotów w Wielkopolsce dołączyły: Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel z Konina, Spółdzielnia Socjalna FURIA z Poznania, Spółdzielnia Socjalna „Zielona Piła” z Piły, Spółdzielnia Socjalna „Stara Łubianka” ze Starej Łubianki, Spółdzielnia Socjalna w Tarnowie Podgórnym „BliskoWas.pl”, Spółdzielnia Socjalna „Równe Szanse” z Gajewa oraz Spółdzielnia Socjalna „Kostrzynianka” z Kostrzyna. Certyfikaty wręczyli: Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu Aleksandra Kowalska i Prezes Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi Andrzej Markiewicz.

Na galę przybyli nie tylko reprezentanci spółdzielni socjalnych odbierających certyfikat „Zakup prospołeczny”, ale także przedstawiciele lokalnych samorządów, wielkopolskich ośrodków wsparcia ekonomii społecznej oraz szkół ponadgimnazjalnych z Poznania. Wręczenie certyfikatów „Zakup prospołeczny” poprzedziły prezentacje pokazujące perspektywy rozwoju ekonomii społecznej w najbliższych latach. Prelekcje wygłosili eksperci w zakresie ekonomii społecznej: Karolina Cyran-Juraszek, Aleksandra Andrzejewska oraz Tomasz Mika. Dyrektor ZAZ w Pile Natasza Cyrulik podzieliła się doświadczeniami związanymi z posługiwaniem się Znakiem „Zakup prospołeczny” i pokazała wiele korzyści, tak finansowych, jak i marketingowych.

Uroczystość uświetniły występy kwartetu smyczkowego „Novi String Quartet” oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu „Coro Da Camera”.

Galę zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wraz z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa.